top of page

S.S.S.

 • Nasıl sipariş verebilirim?
  Şu an bulunduğunuz websitedeki ''ÜRÜNLER'' başlığına veya ''ÜRÜNLER'' sekmesine geldiğinizde altta beliren kategori başlıklarına tıklayarak ürünlerimizi inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Aradığınız ürünü daha kolay bulabilmek için sağ üst köşedeki arama çubuğunu kullanabilirsiniz.
 • Kargo süreci ve teslim süresi
  Siz siparişinizi oluşturduktan sonra ertesi gün siparişiniz Aras kargoya teslim edilir, ortalama 1 ila 3 iş gününde teslim edilir. Özel üretim siparişler buna alternatif olarak size belirtilen süre içerisinde üretilir ve üretim tamamlandıktan sonra kargolanır.
 • Aklımda bir ürün var, benim için üretir misiniz?
  Aklınızdaki ürün; çelik, ahşap, deri veya kumaş ise evet sizin için üretiriz. Bunun için bize mail iletebilir ya da instagram sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.
 • El Burgusu ile neler yapılabilir ?
  El burgusu ile yalnızca bilek gücünüzü kullanarak doğada; barınak, isveç ocağı, sal, sandalye, masa, tabure, yatak, av tuzakları, su taşıma arkları, ahşap birleşim noktaları, kuksa ve benzeri bir çok çalışmayı gerçekleştirebilirsiniz. El burgusu kullanım sırasında burguyu dik tutmaya ve sağa sola yatırmamaya özen gösterin. Ahşabı kolayca delebilmesi ve ömür boyu kullanılması amacıyla burgularımız sert çelikten üretilmiştir. Ön kısımdaki vida klavuz ahşaba girdikten sonra sağa ve sola yapılacak yatırmalar vida kısmında fazla kuvvet oluşturacağı için kırılabilir. Bunu önlemek için dik kullandığınızdan emin olun.
 • Ürünlerde çelik karartma uygulanmıştır diyorsunuz, bu nedir?
  Çelik karartma ısıl işlem ile yapılan, çeliğe siyah renk verme sürecidir. Bu süreçte boya kullanılmadan çeliğe siyah renk verilir. Böylece ateş ile temasta etkilenmeyen, yanmayan ve renk değiştirmeyen dayanıklı ve uzun ömürlü bir çelik elde edilir. Siyah renkli çelik ürünlerde çelik karartma uygulanmıştır. Boya kullanılmamıştır.
 • Paslanmaz çelik nedir?
  Bazı ürünlerimiz, ürün açıklamasında veya adında belirtildiği gibi 304 krom nikel paslanmaz çelikten üretilmektedir. 304 Krom Nikel; otomotiv sanayi, çelik ev aletleri, tıp endüstrisi ve benzeri bir çok alanda kullanılmaktadır. 304 Krom Nikel östenitik paslanmaz grubundadır. Çelikler arasında en yüksek kuvvet basıncına ve yüksek ısıl işleme dayanıklı çeliklerdendir. Yüksek korozyon dayanımına sahiptir. Gıda ile temasa uygun olan 304 krom nikel ile ömür boyu kullanımda dayanıklılık ve süreklilik sunulmaktadır.
 • Balmumu kanvas nedir?
  Yüksek pamuklu kanvasa uygulanan balmumu işlemi ile elde edilen balmumu kanvas kumaşlar; dayanıklılık, uzun ömürlülük kazanmasının yanısıra su geçirmez hale gelmektedir. Ayrıca balmumu ürünler kullanım ile güzelleşerek eskimektedir.
 • Vejetal deri nedir?
  Dana derisinin bazı bitkisel tanenlerle tabaklama yöntemi kullanılarak üretilmesidir. Bu bitkisel tanenler meşe özü, kestane, palamut, mimoza gibi bitkilerden oluşmaktadır. Tamamen bitkisel olduğu için de oldukça fazla tercih edilen bir deri türü olarak bilinmektedir. Vejetal deri üretiminde herhangi bir kimyasal kullanılmadığı için insan sağlığına hiçbir zararı yoktur.
 • Tomruk çivisi nedir?
  Barınak, su seti, tuzak, sığınak, tomruk taşıma, ağaç yarma gibi işlerde kullanılabildiği gibi aynı zamanda ağaç dallarına halat sabitlemede halat kancası olarak veya çadır sabitlemede kazık olarak da kullanılabilen kendi tasarımımız, dövme çelikten yapılmış dayanıklı ürünümüzdür.
 • İsveç testere çelikleri İsveç mi?
  Evet, testere çeliklerimizin menşei İsveç'tir. Ürünler İsveç malıdır.
bottom of page